Artykuł 70 lat minęło - Słowo Sportowe nr 43/1291 z dnia 24.10.2016 r.

   70lat minelo slowosportowe1  70lat minelo slowosportowe

Treść artykułu

 


Żródło: SportGame.pl

 


Żródło: ECHO24.tv

W rozmowie dnia telewizji Echo24 przybliżamy okrągły jubileusz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczelnia obchodzi 70. urodziny. O uroczystościach i święcie opowiada Ireneusz Cichy - rzecznik AWF-u.


Źródło: www.echo24.tv

 

AWF kształci specjalistów najwyższej klasy

- Największym dobrem tej uczelni są ludzie, którzy tu pracują i studiują. Ambitni, otwarci, gotowi na zmiany, które są niezbędne w dynamicznie rozwijającym się świecie - mówi prof. Andrzej Rokita, rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Treść wywiadu - www.wroclaw.pl, 19.10.2016 r.

 W dniu 22 października 2016 roku w  Hali  Stulecia odbyło się uroczyste posiedzenie  Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W trakcie uroczystości najwyższym odznaczeniem naszej uczelni  Laurem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu  wyróżniony  został Pan prof. dr hab. Tadeusz Koszczyc. Było bardzo dużo nagród i wyróżnień między innymi Medal Komisji Edukacji  Narodowej otrzymali: prof.  Eugenia Murawska-Ciałowicz, prof. Jadwiga Pietraszewska, prof. Iwona Wierzbicka-Damska,  dr hab. Marek Rejman,  dr Krystyna Antoniak-Lewandowska,  dr Beata  Blachura,  dr Marta Koszczyc, dr Ryszard Błacha. 

Źródło: strona Facebook AWF Wrocław

Zdjęcia - fot. Andrzej Nowak

Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego świętuje siedemdziesiąte urodziny. Z tej okazji w sobotę, 22 października, odbyło się w Hali Stulecia uroczyste posiedzenie Senatu uczelni. Obecną na nim minister edukacji narodowej Annę Zalewską zgromadzeni przywitali m.in. buczeniem - czytaj więcej...

W Zdrowym ciele .... Tęgi umysł - reportaż TVP 3 wyemitowany w dniu 21.10.2016 r.

 


Źróło: http://wroclaw.tvp.pl

The World Games 2017 to największe wydarzenie sportowe w historii Wrocławia - mówi Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego. - Akademia Wychowania Fizycznego, jako największa uczelnia sportowa na Dolnym Śląsku jest więc naturalnym partnerem takiego przedsięwzięcia, ze względu na posiadaną infrastrukturę i zasoby ludzkie - czytaj więcej...

W najbliższą sobotę w Hali Stulecia odbędzie się otwarte posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 70-lecia istnienia uczelni. Jednym z punktów programu będzie podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy AWF a Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017 - czytaj więcej...

W najbliższą sobotę w Hali Stulecia odbędzie się otwarte posiedzenie Senatu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 70-lecia istnienia uczelni. Jednym z punktów programu będzie podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy AWF a Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017 - czytaj więciej....

03820 października 2016 r. odbyło się  uroczyste wręczenie dyplomów magisterskich absolwentom  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z  2016 roku

Dyplomy magisterskie  wręczali JM Rektor prof. Andrzej Rokita, Prorektor do Spraw Nauczania prof. Ryszard Bartoszewicz w towarzystwie dziekanów i prodziekanów.

W uroczystości wzięli udział Rektorzy poprzednich kadencji; prof. Tadeusz Bober, prof. Krzysztof Sobiech, prof. Tadeusz Koszczyc, prof. Juliusz Migasiewicz, Prorektor do Spraw Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. Małgorzata Słowińska-Lisowska,  Prorektor do Spraw Studenckich i Sportu Akademickiego dr Agnieszka Pisula-Lewandowska oraz licznie zebrana grupa nauczycieli akademickich, pracownicy, rodziny i znajomi.

JM Rektor  prof. Andrzej Rokita  oraz przedstawiciel  Województwa Dolnośląskiego Pan  Wojciech Biliński o wręczyli wyróżnienie "Dyplom Roku".

Nagroda ta przyznawana jest najlepszemu absolwentowi z każdego wydziału Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, który ukończył studia w roku akademickim 2015/2016 z ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem na dyplomie oraz wykazał się aktywną i twórczą pracą na rzecz Uczelni i środowiska akademickiego, osiągnięciami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi, lub działał na rzecz środowiska lokalnego.

„Dyplom Roku” otrzymały:

  • Mgr  Aleksandra Kisielewicz - Wydział Fizjoterapii
  • Mgr  Izabela Ilów - Wydział  Nauk o Sporcie
  • Mgr Aleksandra Sadziak - Wydział Wychowania Fizycznego

 

Źródło: SportGame.pl

Galeria - fot. Andrzej Nowak

KS AZS AWF Wrocław ma już 40 lat. Przypominamy nieco historię naszego akademickiego klubu. Nie zabrakło wielkich i spektakularnych sukcesów zawodniczek i zawodników reprezentujących barw tej drużyny. Przed AZS AWF kolejne wielkie wyzwania. Klub chce wychowywać nowe pokolenia zdrowych wrocławian, fanów sportu amatorskiego i także wybitnych zawodowców.

Źródło: SportGame.pl

 

 W tym roku Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu obchodzi 70-lecie istnienia. Główne uroczystości odbędą się w dniach 21-23 października. W programie obchodów znajdą się m.in. zwiedzanie nowych i zmodernizowanych obiektów uczelni, wystawa archiwalnych zdjęć, spotkania rocznikowe i zawody.
 

 Źródło: SportGame.pl

Akademia Wychowania Fizycznego przygotowuje się do jubileuszu. Wrocławska uczelnia sportowa ma już 70 lat. Z tej okazji przygotowano wielkie święto zarówno dla kadry naukowej, studentów, jak i wszystkich wrocławian. AWF jest naszą dumą.

 Źródło: SportGame.pl

Pierwszy dzień października to w kalendarzu akademickim moment szczególny. Po raz kolejny wrocławskie uczelnie będą świętować go razem. W tym roku będzie to świętowanie wyjątkowe – obchodzimy bowiem jubileusz 70-lecia polskiego środowiska akademickiego we Wrocławiu. Łączą nas wspólne korzenie. Odbudowa nauki w zrujnowanym przez wojnę mieście wymagała heroicznego wysiłku naszych poprzedników. Wdzięczni Mistrzom przeszłości, chcemy pokazać mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska, jak wiele dzieje się na naszych uczelniach obecnie. Współpraca nauki z biznesem, wypracowująca kolejne wynalazki i patenty, staje się codziennością wrocławskich naukowców. Nasi studenci nie tylko zdobywają wiedzę, ale uczestniczą też w międzynarodowych projektach i współpracują z najlepszymi ośrodkami naukowymi na świecie. Czytaj więcej...

AWF na Facebooku